מידע חיוני וקורונה

נהלי קורונה וויזה לבאקו

באקו נפתחה לתיירים מישראל וגם כאן יש מגבלות שקיימות בעולם.
על מנת להגיע לבאקו , אליכם לדעת מה ההגבלות ואלו הנחיות לכניסה לאזרבייגן .
רכישת כרטיס טיסה ומלון מומלץ לעשות במקום שיכול לתת לכם פתרון מהיר במידה ויהיה סגר ותצטרכו לבטל את נסיעתכם וכן לקבל מענה אנושי על הסבר ביטול, דחיה, החזר תשלום, אזרבייג׳ן מקבלת תיירים מחוסנים או מחלימים עם תעודה בתוקף וחייב בר קוד ( את זה ניתן להוריד מאתר של משרד הבריאות ) לשמור בטלפון וכדי גם להדפיס. באקו דורשת בדיקת קורונה שלילית עד 72 שעות לפני הגעה לארץ . להדפיס ולשמור לנסיעה . בשדה תעופה בבאקו אין צורך לבצע בדיקת קורונה לפני כניסה למדינה.
אשרת כניסה חובה היום לעשות באינטרנט עלות 24$ באתר להלן הלינק המקורי : 
https://evisa.gov.az/en
לדלפק בשדה גם בישראל גם בבאקו אתם צריכים להביא את כל המסמכים בצורה מסודרת וכך להמנע מהמתנות ארוכות .
24 שעות לפני היציאה צריך למלא בארץ טופס יציאה מהארץ כדאי להדפיס לביקורת בארץ גם את זה.

ברגע שאתם מסודרים עם ניירת, (בדיקת קורונה עד 72 שעות, תעודת מחלים או מתחסן, טופס יציאה מהארץ ואשרת כניסה לאזרבייג׳ן), אין בעיה להעבור ביקורת בקלות.

גם בחזרה לישראל צריך למלות טופס כניסה לישראל עד 24 שעות לפני הגעה ואת זה עושים גם באתר משרד .
מומלץ להדפיס לביקורת בארץ גם את זה .
ברגע שאתם מסודרים עם ניירת שאני חוזר שוב . בדיקת קורונה עד 72 שעות , תעודת מחלים או מתחסן , טופס יציאה מהארץ ואשרת כניסה לאזרבייג׳ן , אין בעיה להעבור ביקורת בקלות . אזרבייג’ן מאוד חמה כלפי ישראלים. הכל פתוח ועובד הגבלה קיימת על מסעדות וברים , הכל נסגר בשעה 00:00 אך עדיין אפשר להמשיך לטייל ברחובות , ללא מסיכות בחוץ אך עם מסיכה במקומות הסגורים .

חזרה לישראל

בחזרה לישראל עליכם לעשות בדיקת קורונה עד 72 שעות באחד מבתי חולים בעיר עלות היא בין 60-80 מאנאט. 
במקום ללכת לאחת מבתי החולים ולבזבז זמן מהחופשה, דרכנו ניתן להזמין את הצוות המעבדה עד המלון תמורת 80 מאנאט לאדם. 
לכל שאלה נוספת אשמח לעזור , דרכנו גם ניתן לעשות הזמנה החל מכרטיס טיסה ועד השכרת רכבים כולל טיולים בשפה העברית .
מאחל לכם בילוי נעים וטיסה נעימה

המלצות חשובות

בדיקת תיקים מתחמושת צבאית - לאחרונה אירעו מספר מקרים שבמהלך בדיקות בשדה התעופה שעושה המכס האזרי לכל הכבודה. התגלו קליעים בכבודה של האזרחים הישראלים.
השגרירות ממליצה בכל לשון של בקשה, לכל אזרח ישראלי, בטרם יציאתו מהארץ, לבדוק היטב שבכל התיקים והמזוודות שלו לא נמצא תחמושת צבאית (קליעים, חומרי לחימה וכו').
השגרירות מבקשת להתריע שאזרח הישראלי אשר ימצאו בחזקתו קליעים, ישא באחריות מלאה בראיית רשויות החוק האזרחיות, וצפוי להליך משפטי שימשך מספר חודשים. אין לשלול את האפשרות שתוצאתו תהיה מאסר.
השגרירות מבקשת להדגיש כי הרשויות האזריות מתייחסות בחומרה רבה לעברות מסוג זה.


הוצאת חפצי אומנות מאזרבייג'ן - ישנה הקפדה יתרה לגבי הוצאת חפצי אומנות מהמדינה, כגון: שטיחים, כלי כסף וכלי נחושת. על כן, בעת הרכישה יש להצטייד בתעודה "SHAHADAT NA'AME", המאשרת רכישת הפריטים מהמדינה והוצאתם ממנה. תעודה זו או פרטים לגביה ניתן לקבל בחנות. הוצאת החפצים ללא התעודה הנ"ל, עלולה להביא לעיכובים, קנסות ובמקרים מסוימים אף לפתיחת תיק בבית משפט ועונש מאסר.
על פי החוהמלצק המקומי יש להצהיר בכניסה למדינה על סכום העולה על 10,000 דולר והמגיע ל- 50,000 דולר. אין להכניס לתחומי המדינה מעבר לסכום זה. כמו כן, לא ניתן להוציא מהמדינה סכום העולה על 10,000 דולר (גם אם יש לכך אישור מהבנק או מגורם אחר).


יש לשים לב כי חלה מגבלה על הוצאת הפריטים הבאים:
זהב עד משקל של 20 גרם, יהלומים עד 0.5 קראט, טבק במשקל שאינו עולה על 600 גרם (3 פאקטים), משקאות ויינות עד 3 ליטר, קוויאר עד 125 גרם.


מטבע

מקובל לשלם במדינה במנאטים.
ניתן להמיר דולרים למטבע מקומי בכל סניפי הבנקים.

בתי כנסת

בבאקו קיימים 2 בתי כנסת: אשכנזי וספרדי.
בבאקו הערכות שיש 25 אלף יהודים. יש מרכז קהילה שנמצא ברח' 35 Rasul Rza עשר דק' ממרכז העיר במתחם הקהילה יש בית כנסת אשכנזי ובית כנסת לקהילה הגרוזינית, בהמשך הרח' תראו מצד ימין בית...
בנוסף, קיים בית חב"ד הנמצא בבית הכנסת הגריזיני.

תרבות מקומית

התרבות באזרבייג'ן מגוונת ומפותחת להפליא עם שילוב מיוחד של ישן ואותנטי לחדש ומעוצב יש שם פשוט את הכל.
הכתבה הבאה מרכזת באופן נהדר מגוון חוויות תרבותיות וקולינריות שהארץ מציעה:

לחצו כאן לכתבה באתר "מסע"

דילוג לתוכן